اشتراک اپل وان چیست و چگونه آن را تهیه کنیم؟

شرکت‌های بزرگ فناوری به‌دنبال راه‌های جدیدی برای پیوند دادن ما با اکوسیستم‌های خود هستند. ارائه سرویس اشتراک ماهانه کاربردی و مقرون‌به‌صرفه اپل وان توسط شرکت اپل به‌سادگی یکی از راه‌های پیوند دارندگان iPhone، iPad یا iPod touch به‌شمار می‌رود. این سرویس اشتراک ماهانه خدمات متنوعی را به‌صورت جداگانه در اختیار علاقه‌مندان به تماشای فیلم، موسیقی، بازی‌های کامپیوتری، ورزش و اخبار قرار می‌دهد. هزینه‌های آن، نحوه اشتراک و سایر جزئیات مربوط به این سرویس در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته‌اند.


اشتراک اپل وان چیست؟

اشتراک Apple One سرویسی با طرح‌های مختلف است که توسط شرکت اپل عرضه می‌شود. این سرویس به‌منظور ارائه خدمات متنوع به دارندگان وسایل اپل ازجمله  iPhone، iPad یا iPod touch و سهولت بیشتر استفاده از این خدمات طراحی شده است. با خرید اشتراک اپل وان، مشترکین می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه از خدمات ارائه‌شده توسط شرکت اپل استفاده کنند. نکته مهم در خرید این سرویس این است که افراد به یک کارت اعتباری ارائه‌شده از شرکت اپل به نام گیفت کارت اپل یا آیتونز نیاز دارند.

خرید این سرویس به افراد علاقه‌مند به موسیقی، فیلم، کتاب، بازی و نرم‌افزار و همچنین افرادی که به فضای ذخیره‌سازی ابری بیشتری نیاز دارند، به‌عنوان یک راهکار پیشنهاد می‌شود.

نحوه خرید اشتراک اپل وان

با استفاده از گیفت کارت آیتونز مشترکین می‌توانند اپل ایدی خود را شارژ و خدمات مورد نیاز خود را به راحتی خریداری کنند. به‌طور معمول گیفت کارت ها در قیمت‌های متنوع و از کشورهای مختلف ارائه می‌شوند. پس از خرید گیفت کارت توسط مشترکین، کد آن بلافاصله از طریق پیامک و ایمیل برای آن‌ها ارسال خواهد شد. نکته مهم در هنگام خرید گیفت کارت برای فعال‌سازی اشتراک اپل وان، محرمانه نگه‌داشتن اطلاعات ازجمله کد ارسالی است.

مشترکین قبل از انتخاب کشور برای خرید گیفت کارت باید به این نکته توجه کنند که آیتونزهای کشورهای مختلف با واحدهای ارزی همان کشور ارائه می‌شوند. همچنین آیتونزهای کشورهای مختلف فقط در اکانت اپل آیدی همان کشور قابل شارژ هستند.

ازطرفی به‌دلیل قابل رویت بودن کد گیفت کارت بلافاصله پس از خرید آن و امکان استفاده از کد، مشترکین نمی‌توانند گیفت کارت‌ها را پس از خرید تعویض کنند یا هزینه آن را پس بگیرند. البته درصورت وجود مشکل در ارسال کد گیفت کارت، هزینه آن استرداد یا کد جایگزین ارسال می‌شود. بنابراین به مشترکین توصیه می‌شود که قبل از خرید گیفت کارت و فعال‌سازی سرویس Apple One دقت کنند.

اشتراک اپل وان شامل چه خدماتی می‌شود؟

برخی از این خدمات ارائه‌شده در اشتراک اپل وان شامل موارد زیر می‌شوند:

اپل موزیک

در اشتراک Apple One، موسیقی به‌عنوان یکی از بهترین خدمات درنظر گرفته می‌شود. مشترکین با استفاده از این سرویس بدون اتلاف وقت و با صرف هزینه کم به یکی از بزرگ‌ترین آرشیوهای موسیقی جهان و پلی لیست‌های مختلف دسترسی پیدا می‌کنند.

اپل تی وی پلاس

سرویس اپل تی وی پلاس جایگاه ویژه‌ای در مجموعه خدمات اشتراک اپل وان دارد. به‌طور کلی سرویس اپل تی وی پلاس قابلیت نمایش انواع ژانرهای فیلم و سریال و برنامه‌های تلویزیونی را به مشترکین ارائه می‌دهد. همچنین مشترکین می‌توانند فیلم‌ها موجود در اپل تی وی پلاس را دانلود و در حالت آفلاین تماشا کنند.

اپل آرکید

با استفاد از اپل آرکید مشترکین می‌توانند بازی‌های موبایل را بدون تبلیغات یا خریدهای درون برنامه‌ای استفاده کنند. همچنین این سرویس برای علاقه‌مندان به بازی‌های کامپیوتری، مجموعه‌ای از بازی‌های اختصاصی اپل را ارائه می‌دهد. اکنون بیش از 200 بازی در Apple Arcade وجود دارد که بسیاری از آن‌ها انحصاری هستند.

فضای ذخیره‌سازی iCloud+

همه مشترکین با خرید اشتراک اپل وان 5 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان در iCloud دریافت می‌کنند. همچنین مشترکین می‌توانند با انتخاب طرح‌های مختلف این سرویس فضای ذخیره‌سازی iCloud را با ظرفیت‌های 50 گیگابایت، 200 گیگابایت یا 2 ترابایت دریافت کنند. اگرچه چندین سرویس ذخیره‌سازی ابری جایگزین وجود دارد که با دستگاه‌های اپل به‌خوبی کار می‌کنند، اما iCloud کاملا یکپارچه شده است.

اپل نیوز پلاس

علاقه‌مندان به آرشیو نشریات و مجلات بین‌المللی و مطرح جهان می‌توانند با استفاده از سرویس اپل نیوز پلاس خبرهای جدید را دنبال کنند. این سرویس مشترکین را از پرداخت هزینه‌های زیاد برای دسترسی به مجلات و روزنانه‌ها نجات می‌دهد. همچنین این سرویس فقط روی دستگاه‌های اپل کار می‌کند و مشترکین با استفاده از آن می‌توانند خبرهای خاص در زمینه‌های مختلف را براساس علایق خود مشاهده و مطالعه کنند.

اپل فیتنس پلاس

بسیاری از افراد به هر دلیلی نمی‌توانند به باشگاه بروند. بنابراین آن‌ها می‌توانند با استفاده از سرویس Apple Fitness انواع مختلف تمرینات ورزشی، از یوگا گرفته تا تمرینات قدرتی را در هر کجا و با هر امکاناتی، زیر نظر بهترین مربیان ورزشی انجام دهند.

plans-of-apple-one

انواع طرح‌های اشتراک اپل وان

خدمات عرضه شده در اشتراک اپل وان در سه نوع طرح شخصی (Individual)، خانواده (Family) و برتر (Premier) دسته‌بندی می‌شوند.

اپل وان شخصی Individual

خدمات Individual Apple One شامل اپل موزیک، اپل تی وی پلاس، اپل آرکید و 50 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی iCloud برای یک نفر است. با استفاده از این طرح مشترکین نمی‌توانند Apple Music را با خانواده به اشتراک بگذارند. درحالی‌که در این طرح اپل وان امکان به اشتراک گذاشتن Apple TV+، iCloud+ و Apple Arcade با خانواده وجود دارد.

اپل وان خانواده Family

طرح Family Apple One با خدماتی نظیر اپل موزیک، اپل تی وی پلاس، اپل آرکید و 200 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی iCloud عرضه می‌شود. به‌علاوه مشترکین با خرید این طرح می‌توانند دسترسی به خدمات ارائه‌شده را با حداکثر پنج نفر دیگر به اشتراک بگذارند.

اپل وان برتر Premier

با خرید طرح Premier Apple One، مشترکین از خدمات اپل موزیک، اپل تی وی پلاس، اپل آرکید، 2 ترابایت فضای ذخیره‌سازی iCloud، نیوز و فیتنس بهره‌مند می‌شوند. همچنین آن‌ها می‌توانند خدمات عرضه‌شده در طرح برتر Apple One را حداکثر با پنج نفر دیگر به اشتراک بگذارند.

جمع‌بندی

سرویس اشتراک اپل وان توسط شرکت اپل عرضه می‌شود و افراد با استفاده از این سرویس می‌توانند از خدمات مختلفی دسترسی پیدا می‌کنند. خدمات ارائه‌شده در این سرویس شامل اپل موزیک، اپل تی وی پلاس، اپل آرکید، اپل نیوز پلاس، فضای ذخیره‌سازی آیکلود و اپل فیتنس پلاس می‌شود. مشترکین می‌توانند این سرویس را در سه نوع طرح شخصی، خانواده و برتر تهیه کنند.

برای مشاوره خرید می توانید با کارشناسان موبوگیفت در ارتباط باشید.

 

بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

پشتیبانی تلفنی رایگان